Sponsorzy

Od powstania Fundacji do dnia dzisiejszego jej działania wsparło około 350 darczyńców, wśród których są instytucje, stowarzyszenia, fundacje i osoby prywatne . Za wszystkie przysłane na nasze konto kwoty serdecznie dziękujemy.

 

DARCZYŃCY

 

ROK 1991

American Express Bank LDT New York (USA)

Prof. dr Rainer Hudeman

 

ROK 1992

Iris Kus (Niemcy)

Spardac Bank Mainz (Niemcy)

Paul-Gerhard Roth (Niemcy)

Aleksandra Goy (Niemcy)

Ludwig Bayerer (Niemcy)

Prof.Edwin R.Tichauer, Helena Tichauer (USA)

Peter Hansen (Niemcy)

Wolfgang Mitter (Niemcy)

Hans Eberhard (Niemcy)

Barbara Rendtorff (Niemcy)

Verein zur Grűndung (Niemcy)

Werner Driehorst (Niemcy)

Wolf Thiem (Niemcy)

Chase Bank AG. (Niemcy)

Heiner Dribbusch (Niemcy)

Ronald G. Steinhard (USA)

Irmela Diez (Niemcy)

G.E.W. Gewerkschaft fűr Erziehung und Wissenschaft (Niemcy)

Helmut Kellermann (Niemcy)

Alfred Oppenheimer Luksemburg

Beate Kratochwil (Niemcy)

Norddeutscher Rundfunk (Niemcy)

Kouzya Atarashi (Japonia)

Commmittee for Auschwitz (Niemcy)

Ewangelische Landjungend (Niemcy)

Beate Kratochwil (Niemcy)

Oldenburgishe Landesbank AG (Niemcy)

G.E.W Gewerkschaft fűr Erziehungnund Wissenschaft (Niemcy)

Oliver Klein (Niemcy)

Lutz Wedeman (Niemcy)

Brickhardt Erding (Niemcy)

Beate Kratochwil (Niemcy)

Adalbert Schlag (Niemcy)

Mechthild Lower (Niemcy)

Dr Naomi Silberner Becker (Niemcy)

Hessischer Jungendring E V Bismarck (Niemcy)

Bank Leumi Israel BM (Izrael)

Alan Bergman (USA)

Katholische Frauengemeinschaft (Niemcy)

Deutsche Bundespost (Niemcy)

 

ROK 1993

Katrin Keller (Niemcy)

Almuth Boedecker (Niemcy)

Beate Kratochwil (Niemcy)

Edward Kowalski, Towarzystwo Opieki nad Oświęcimiem Warszawa (Polska)

Dr Józef Garliński (Wielka Brytania)

Bank Rozwoju Eksportu S.A. (Polska)

Hainz Ennemann (Niemcy)

Hess Institut Lehrerfortbildung (Niemcy)

Bef Berl (Niemcy)

Helmut Kellerman (Niemcy)

Katharina Prokope (Niemcy)

Jobst Plog Norddeutscher Rundfunk Gemeinnnűtzige Anstatt des Öffentlichen Rechts (Niemcy)

AREA 5 Production LTD Edinburgh (Wielka Brytania)

Arbeitssteller KDV und ZDL (Niemcy)

Gesellschaft F. Christl.-Judische Z(USA)mmenarbeit Dresden (Niemcy)

GEW – KV- Cloppenburg (Niemcy)

Hans Kurgen (Niemcy)

Heinz E. Hoffman (Niemcy)

Präsident des Schleswig-Holsteinmische Landtages (Niemcy)

Gewerkschaft Erziehungrlin und Wissenschaff (Niemcy)

Zuwedtg. Land Berlin Senkult (Niemcy)

Hamamatsu -Ten Makoto Kobayashi (Japonia)

Goethe-Institut Krakau (Niemcy)

 

ROK 1994

Angela Spindler-Brown

Auschwitz Programme Horizon, BBC (Wielka Brytania)

C.Peter, R.Gossels (USA)

Dr Józef Garliński (Wielka Brytania)

Benno Kirsch (Szwajcaria)

Karin Sas (Niemcy)

Lenz Friedrrich (Niemcy)

Zofia Optulewicz (Polska)

Fundacja Ronalda Laudera (Austria)

Kurt Sehne (Niemcy)

K.V. Cloppenburg der GEW (Niemcy)

Bogusław Pindur (Polska)

Norddeutscher Rundfunk Gemeinnnűtzige Anstatt des Öffentlichen Rechts (Niemcy)

Lagergemeinschaft Auschwitz Frankfurt am Main (Niemcy)

 

ROK 1995

Aktion Sűhnezeichen Friedensdinste EV (Niemcy)

Norddeutscher Rundfunk Gemeinnnűtzige Anstatt des Öffentlichen Rechts (Niemcy)

Verwaltungs Akademia (Niemcy)

Unidet States Holocaust Memorial Council Trust Operating Account (USA)

Amt fűr KDV ZDL (Niemcy)

 

ROK 1996

Japan Telecommunication Wakers Union (Japonia)

Grand Circle Foundation (USA)

COBADEFF Norddeutscher Rundfunk (Niemcy)

Paweł Powodowski (Izrael)

Cristophorus Jugendwerk (Niemcy)

John N.Wiernicki (USA)

Grand Circle Foundation (USA)

 

ROK 1997

Lasalle Chicago (USA)

Agencja Ochrony Mienia Oświęcim (Polska)

Cristophorus Jugendwerk (Niemcy)

Vera Butterwele (Niemcy)

 

ROK 1998

Dieter Wittenberg (Niemcy)

Polski Związek Byłych Więźniów Niemieckich Obozów Koncentracyjnych (Wielka Brytania)

Japan Telecommunication Wakers Union (Japonia)

Cristophorus Jugendwerk (Niemcy)

Sara i Jochan Urbach (Izrael)

Gemeinschaft Kasse Darmstad (Niemcy)

 

ROK 1999

Norddeutscher Rundfunk Gemeinnnűtzige Anstatt des Öffentlichen Rechts (Niemcy)

Joseph John Klarich (Australia)

Krzysztof Szymański (Polska)

NWJ Communication ware Hq (Japonia)

Rafael F. Scharf (Wielka Brytania)

Janoko Terashima (Japonia)

Jehuda Widawski (Izrael)

Schulverwaltung (Niemcy)

Lagergemeinschaft Auschwitz Freundeskreis der Auschwitzer e.V. (Niemcy)

Grand Circle Foundation (USA)

Helen Tichauer (USA)

 

ROK 2000

Fundacja Banku Rozwoju Eksportu (Polska)

ABBElta Sp. z o.o. (Polska)

POLIMEX-CEKOP S.A. (Polska)

PPABANK-Centrala (Polska)

DEUTSCHE BANK (Polska)

Edifice Samuel Bronfman House (Kanada)

Joseph John Klarich (Australia)

Cristophorus-Jugendwerk (Niemcy)

Sara i Jochan Urbach (Izrael)

Terno Minani i Kazuaki Yamamura (Japonia)

Franciszek Gawryluk (Polska)

Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy (Polska)

Richard Prasquier (Francja)

Martha Gammer (Austria)

Prof. T. Markus (Wielka Brytania)

Ravenna Michele (Włochy)

Eliehu Luboschitz (Izrael)

Krystyna Marszałek-Młyńczyk (Polska)

 

ROK 2001

Richard Prasquier (Francja)

Japan Telecommunication Wakers Union (Japonia)

Silke Jochum (Niemcy)

Sara Urbach (Izrael)

Masza Gat (Wielka Brytania)

Wojciech Kawecki (Polska)

Manus van de Leah (Holandia)

Moniek Teller (Izrael)

Abraham Harshalom (Izrael)

 

ROK 2002

NWJ Comware HQ (Japonia)

Albrecht Werner – Cordt (Niemcy)

Privates St-Josef-Gymnasium (Francja)

Masaki Okamoto (Japonia)

R. Ajzen (Izrael)

Bo Tangfelt (Szwecja)

M. Bezen (Holandia)

 

ROK 2003

Masashi Okomoto (Japonia)

Jan Kracik (Polska)

Joseph Klarich (Australia)

Jerzy Żmidziński (USA)

Grand Circle Foundatio Congress Street (USA)

Gűnter Wissmann (Niemcy)

Księgarnia „KRAM” (Polska)

Fundacja Współpracy (Polska)-Niemieckiej (Polska)

Richard Prasquier (Francja)

Eliachu Luboschitz (Izrael)

Toshio Otari - Policy and Negotiation (Japonia)

Marin Kurten (Niemcy)

Teresa Brzezińska (Polska)

Podhorecka Zofia (Polska)

Bonation Norwegian (Norwegia)

Masashi Okomoto (Japonia)

Lars Waterstraf (Niemcy)

Dr  Malcolm Quigley & Mrs. Edna Quigley (Wielka Brytania)

Norddeutscher Rundfunk Abt.Allg. Finanzen (Niemcy)

 

ROK 2004

Masashi Okomoto (Japonia)

MS Rebecca Meidens  BBC History (Wielka Brytania)

Sobolewicz Tadeusz (Polska)

Manfred Deselaers (Polska)

Carolyn Radlo (USA)

Kemchi Hamado, Yutaka Niws (Japonia)

Wiktor Paweł Nizio (Polska)

Joseph Klarich (Australia)

Anna Polszczikowa Ukraina

Helena Niwińska (Polska)

Norddeutscher Rundfunk Abt. Allg. Finanzen (Niemcy)

 

ROK 2005

Dawid Lipscomb University Nashville (USA)

Gabor Hirsch (Szwajcaria)

Anna Nowicka (Polska)

Zofia Leśniak (Polska)

Marsta Kyrkijaga Samfallighnet (Szwecja)

Fondation Memoire de la Shoah (Francja)

Ireneusz Ambroziak (Polska)

Rober Wilmot (Kanada)

Michael Freibe (Niemcy)

Karolina Księcikowska (Polska)

Siegfried Arand (Niemcy)

Samuel K. Kriffen Tr. (USA)

Madam Reth (Kanada)

Richard Prasquier (Francja)

Mrs Denise Karagiorga (Grecja)

Marian Koczewski (Polska)

M.A. Elliot (Wielka Brytania)

NDS Landeshauptkasse (Niemcy)

Józefa i Tadeusz Wallągowie (USA)

Elżbieta Grochowska (Polska)

Ursula Radaj (Niemcy)

Stanisław Baczyński (Polska)

Joseph Klarich (Australia)

MS Rebecca Meidens BBC History (Wielka Brytania)

 

ROK 2006

Norddeutscher Rundfunk Abt. Allg. Finanzen (Niemcy)

Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej (Polska)

Zofia Dryglewska- Wiórkiem (Polska)

Gramer Cort Churchwalk (Wielka Brytania)

Konsten Michael Vorwerk (Niemcy)

Krzysztof Kisielewski (Polska)

Elżbieta Grochowska (Polska)

Marta Ojrzyska (Polska)

Ewa Zysman (Polska)

Christoph Bahn (Niemcy)

Janet L.Cohen, Cohen Center for Holocaust Studiem (USA)

Maciej Adam Rówieński (Polska)

Albrecht Werner Cord (Niemcy)

Maria Szydłowska (Polska)

Egon Mika (Niemcy)

Christian Rnob (Niemcy)

Andrzej Wasilewski (Polska)

Gewerkschaft Erziehung und Wissenschaft Kreisverband Brauschwieg (Niemcy)

Beata Teresa Śliwińska (Polska)

Diakonisie Magdalene Henn (Niemcy)

Spendeim Namen von Gabor Hirsch (Szwajcaria)

 

ROK 2007

Klaus Anders (Niemcy)

Norddeutscher Rundfunk (Niemcy)

Ewa Zysman (Polska)

Joseph Klarich (Australia)

David Stemerman (Kanada)

Reg. Gymnasium Lauter Klasie, Peter Hellinger (Szwajcaria)

Hanna Molas (Szwecja)

Paweł Pomorski (Polska)

Gabor Hirsch (Szwajcaria)

Thomas Keuffer (Niemcy)

Paweł Zarębski (Polska)

Ursula Wiese (Niemcy)

Oben Kalpan (Izrael)

Dorota Raszka (Polska)

Joseph Klarich (Australia)

Dorothea Kunze (Niemcy)

Elżbieta Grochowska (Polska)

Andreas Pflanzl (Austria)

Gerry Watson (Irlandia)

Jonh Woldorth (Kanada)

Erner Carsten (Niemcy)

Ewa Zysman (Polska)

Catherine Laz (Wielka Brytania)

Volksscjidariteat Schleiz (Niemcy)

Katedra Zakładu Medycyny Sądowej CM Uniwersytetu Jagiellońskiego (Polska)

Norddeutscher Rundfunk (Niemcy)

 

ROK 2008

Joseph Klarich (Australia)

Dorota Raszka (Polska)

Marek Kuczyński (Polska)

Geu Andreas (Szwajcaria)

Kubato Juniko (Japonia)

Maria Angeles de la Rosa (Hiszpania)

Dr Klaus Anders (Niemcy)

Halina Birenbaum (Izrael)

Elżbieta Grochowska (Polska)

Sekundanschule Seuzach (Szwajcaria)

Halina Jadwiga Ociepa (Polska)

Akiyoshi Nakazato (Japonia)

De Heer F.Lodren De Jung (Holandia)

David Lindberg (Szwecja)

Geu Andreasn(Szwajcaria)

Rayner Brak danych

Norddeutscher Rundfunk (Niemcy)

Emma Ruggieri (Włochy)

 

ROK 2009

Dorota Raszka (Polska)

Halina Brodowska (Niemcy)

Zygmunt Nowak (Polska)

Theater und Orchester GMB (Niemcy)

Elżbieta Grochowska (Polska)

De Heer F.Lodren De Jung (Holandia)

 

ROK 2011

De Heer F.Lodren De Jung (Holandia)